Kempingi nad morzem
Szukasz fajnego campingu nad morzem? Sprawdź ofertę naszych ogłoszeniodawców poniżej i ciesz się udanym urlopem!Czytaj więcej
Kempingi nad morzem i pobyt na nich plażę to świetny sposób na udany urlop, a biwakowanie w pobliżu plaży maksymalizuje czas relaksu. Słuchaj dźwięków fal, oddychaj świeżym morskim powietrzem i chłoń ciepło słońca na kempingu lub na plaży. Uzyskaj szybki dostęp do odcinków piaszczystej plaży morza Bałtyckiego i delektuj się stale zmieniającym się pięknem otoczenia.
W ostatnich latach infrastruktura związana z polami namiotowymi skupionymi wokół takich miejscowości jak np Władysławowo , uległa zdecydowanej poprawie i rozbudowie. Pole namiotowe nad morzem co raz częściej posiada plac zabaw dla dzieci, boisko, sanitariaty, w których jest ciepła woda, domki letniskowe oraz zorganizowany transport do centrum. Pole campingowe nad morzem posiada zwykle wifi, parking na samochód i przyczepy na terenie obiektu. Kwatery są czyste i zadbane, jest poro miejsc z atrakcjami na wakacje. Takie pola kempingowe to świetny pomysł na wakacje nie tylko z przyjaciółmi, ale również z najbliższą rodziną. Oferty są obecnie przygotowane w większości pod osoby lubiące aktywny wypoczynek, bądź szukające atrakcji dla dzieci.
Jeśli pole kempingowe jest Twoją własnością lub nim zarządzasz, skontaktuj się z nami, chętnie dodamy Twoje ogłoszenie na OTOKAMP.PL
Możesz dodać takie ogłoszenie samodzielnie- bardzo szybko i bez zbędnych formalności.
Akceptujemy płatności online, a nasze ceny są bardzo atrakcyjne! Co więcej – reklama w naszym serwisie na hasła pola namiotowe nad morzem, kempingi nad morzem, pole namiotowe nad morzem jest naprawdę skuteczna;-)
Jeśli interesuje Cię camping nad morzem i będzie to pierwszy Twój wyjazd tego typu, polecamy Ci przeczytanie wskazówek poniżej.
Kemping nad morzem- 5 przydatnych wskazówek
1.Zabierz ze sobą tropik
Niektórzy mogą myśleć, że jest to dość oczywiste, ale nawet jeśli w prognozach nie widać deszczu, to należy wziąć pod uwagę mgłę i wilgotne powietrze, które napływa dużymi falami stale spadającymi na linię brzegową. Dzięki temu wszystko jest nieco wilgotne, zwłaszcza jeśli nocujesz tak blisko morza. Dzięki nakryciom i daszkom wodoodpornym będziesz spał znacznie lepiej i obudzisz się znacznie szczęśliwszy (i bardziej suchy).
2. Utrzymuj piasek z dala od siebie
Może to być dość łatwe lub bardzo trudne, w zależności od rodzaju plaży, na której kempingujesz. Nie ma problemu, gdy camping nad morzem znajduje się w sąsiedztwie plaży z piaskiem gruboziarnistym- ten łatwo się strzepuje. Jeśli jednak na terenie, na którym przebywasz, jest naprawdę drobny piasek, upewnij się, że piasek nie dostanie się do sprzętów, które mógłby uszkodzić (np. soczewki aparatu). Dobrze jest też położyć plandekę przeciwdeszczową na ziemi, przed wejściem do przyczepy lub namiotu i pamiętać o zdejmowaniu obuwia oraz otrzepywaniu stóp. Dzięki takiemu postępowaniu nie przywieziesz do domu niechcianych pamiątek w postaci śpiwora lub namiotu pełnego piasku.
3. Unikaj fali
Czy to nie byłby kłopot, gdybyś poszedł spać, a następnie obudził się w środku nocy z namiotem pełnym słonej wody a wszystko, co zostawiłeś poza namiotem, było przenoszone coraz dalej w morze? Tak więc, jeśli kempingi nad morzem, które wybrałeś znajdują się w strefie pływów, upewnij się, że sprawdziłeś wykresy, aby wiedzieć, kiedy będzie szczyt przypływu i odpływu. Pamiętaj również, że fluktuacja między przypływem a odpływem jest bardziej ekstremalna na etapach pełni..Aby uniknąć przypływu, wybierz kemping, który jest dość daleko od wody .Jednak może to być utrudnione, jeśli dotrzesz na kemping podczas odpływu. Jedną rzeczą, której możesz szukać, jest linia pozostawiona przez gruz, który został zmyty podczas przypływu poprzedniego dnia. Jeśli znajdujesz się co najmniej 20 stóp od tej linii, powinno być ok. Jeśli nie ma takiej linii na piaszczystej plaży, na której biwakujesz, po prostu obserwuj przypływ, gdy zbliża się jego szczytowy czas. Gdy minie czas przypływu, możesz się trochę przespać i zrelaksować przy dźwiękach rozbijających się fal mając, że fale te nie zrujnują twojej nocy.
4. Rozpal ognisko
Na wybrzeżu morza Bałtyckiego rozpalenie ognia może być dość trudne, szczególnie wczesną wiosną, kiedy często pada deszcz. Jest to jednak możliwe! Na większości plaż można znaleźć sporo drewna wyrzuconego przez fale. Szukaj takiego, które już odleżało i podeschło, Zaczynaj tradycyjnie od malutkich kawałków, aby potem dodawać co raz większe.
5. Używaj syntetycznego śpiwora
Jeśli masz okazję obozować na wyspie nad morzem, a fale są względnie spokojne lub znalazłeś przyjemny obszar zatoczki, w którym nie ma wcale wielu fal, zdecydowanie polecam spanie pod gwiazdami bez namiotu. To surrealistyczne doświadczenie, gdy gwiazdy stają się coraz jaśniejsze lub gdy słońce obniża się na niebie, aż powoli zasypiasz i budzisz się ze słońcem następnego ranka. Jeśli zdecydujesz się spać pod gwiazdami, połóż plandekę lub karimatę przed namiotem. Zdecydowanie polecamy użycie syntetycznego śpiwora lub takiego z hydrofobową izolacją puchową ze względu na wilgoć w powietrzu oraz rosę i mgłę, które pokryją wszystko następnego dnia rano. Rano obudzisz w o wiele bardziej komfortowych warunkach!