Płyn do toalet turystycznych

Płyn do toalet turystycznych – podstawowe funkcje


Istnieją dwie podstawowe funkcje płynów do toalet turystycznych:ograniczenie zapachów i pomoc w rozkładaniu odpadów. W rzeczywistości wiele starszych preparatów tylko tłumi lub maskuje zapach, zamiast go eliminować.

płyn do toalet turystycznych

Płyn do toalet turystycznych a ekologia


Wiele, starszej generacji płynów do toalet zawiera niestety formaldehyd – toksyczny związek, który jest zakazany na wielu przyjaznych dla środowiska kempingach, ponieważ może uszkodzić ekosystemy.
Jeśli jednak mimo wszystko pozbywasz się wody uzdatnionej formaldehydem, upewnij się, że jest ona umieszczona we właściwym miejscu. Niewłaściwe zrzuty ścieków mogą spowodować poważne szkody dla środowiska, ponieważ są bardzo toksyczne dla dzikiej przyrody, więc zachowaj szczególną ostrożność. Pamiętaj również o tym, że wybielacze domowe nie będą odpowiednie do toalety turystycznej, ponieważ zawierają duże ilości chemikaliów nieprzystosowanych do tego rodzaju urządzenia i mogą je uszkodzić.

Na szczęście co raz więcej firm postawiło na ekologię i na rynku pojawiają się kolejne płyny do toalet turystycznych, które są mniej szkodliwe i przyjazne środowisku.
Butelka każdego płynu powinna opisywać zawartość; jeśli nie, zapytaj dostawcę lub znajdź te informacje na stronie internetowej firmy.
Takie płyny do toalet przenośnych, które SĄ bezpieczniejsze, w większym stopniu wykorzystują enzymy i substancje naturalne do rozkładu odpadów.

Płyn do toalet turystycznych – różowy i niebiesko-zielony


Różowy: do zbiornika czystej wody i spłukiwania
Różowe substancje chemiczne są przeznaczone do pracy ze spłukiwaną wodą. Różowe chemikalia do spłukiwania wody pełnią wiele funkcji, nie tylko czystość spłukiwania, ale także usuwają osady, działając jak domowy środek czyszczący do usuwania brudu.

Różowe chemikalia są dodawane do zbiornika świeżej wody, aby zapewnić gładsze spłukiwanie i są perfumowane w celu zwalczania nieprzyjemnych zapachów.

Niebiesko-zielone chemikalia: Do zbiornika na odpady celem rozkładania materii odpadowej.
Niebieski lub zielony płyn do toalety turystycznej pomaga rozkładać wszystko, co jest w środku, a jednocześnie powstrzymuje nieprzyjemne zapachy.

.

List nadesłany przez jednego z właścicieli „wioski kampów” – w imieniu serwisu dziękujemy za podzielenie się opinią wśród naszych reklamodawców oraz użytkowników odwiedzających serwis otokamp.pl

 

Jestem żeglarzem, który przez 20 lat spędzał urlop z rodziną pod żaglami na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Mobilność w trakcie urlopu to w moim przypadku sprawa priorytetowa. Na pokładzie jachtu w trakcie żeglugi zawsze unosi się przyjemny zapach, ale gdy zejdziemy pod pokład często dochodzimy do wniosku, że każda łajba „pachnie” tak samo.

Podobnie jak w kamperze, czy przyczepie kempingowej, z jachtowej łazienki zawsze unosi się ten specyficzny zapach płynu do toalet chemicznych, który ma „trawić” innego rodzaju nieprzyjemne zapachy.

Kilka miesięcy temu trafił w moje ręce środek o wdzięcznej nazwie „Mobile Toilet” firmy Agachem, który nawet podczas bardzo wysokich temperatur doskonale sobie radzi z nieprzyjemnymi zapachami.

 

Gorąco polecam

Jurek

 


 

4 lutego, 2016 10:43 am