Wypożyczenie Kampera czy domku? – podpowiadamy

Planowanie  wakacji to niełatwa sprawa, zwłaszcza gdy pod uwagę musimy brać zmienność i nieprzewidywalność pogody. W takich przypadkach zapewne zastanawiasz się, jaka forma wypoczynku uchroni Cię od nudy w razie, gdy za oknem deszcz i wiatr. A może skusi Cię wypożyczenie kampera…?

 

Wiele osób wciąż wybiera tradycyjną formę urlopowania, czyli wczasy w domku lub w hotelu. Jednak z roku na rok przybywa osób, które chcą uciec od utartych schematów wakacyjnych i wybierają tak zwaną wolność.

To właśnie z wolnością i swobodą kojarzy się nowoczesny caravaning. Wynajmowanie przyczepy bądź kampera i zmiana miejsca wypoczynku zależnie od potrzeb i upodobań, podbija ostatnio serca Polaków.

Jeśli należysz do osób, które wciąż mają wątpliwości przed spróbowaniem czegoś nowego, zerknij na zestawienie poniżej.

Przygotowaliśmy tu porównanie pobytu w domku stacjonarnym i w camperze – staraliśmy się wyodrębnić wszystkie za i przeciw i mamy nadzieję, że dopiszesz coś od siebie, jeśli jakąś kwestię pominęliśmy.

Wypożyczanie kamperów kontra wynajmowanie domków – porównanie


wypożyczanie kampera czy domku?

PRZYCZEPA KEMPINGOWA/ KAMPERDOMEK / HOTEL
Możliwość zmiany miejsca pobytu, jeśli np. nie odpowiada nam towarzystwo, otoczenie itp      Jeśli wykupiłeś domek, a obok masz uciążliwych sąsiadów, to przykro mi, ale musisz wytrzymać do końca   turnusu
Posiłki raczej we własnym zakresie, chyba że „zacumujesz” swój kamper na kempingu, na którym działa jakaś restauracja/bar          Najczęściej temat posiłków masz załatwiony – domki i hotele z pełnym wyżywieniem, bądź opcją zakupu posiłków na miejscu
Bliskość jeziora/lasu/rzeki – przyczepy i kampery w wielu wypadkach mogą stacjonować bardzo blisko wybranej atrakcji turystycznej- nad morzem bywa, że można postawić przyczepę nawet 20 m od wody…          Domki i hotele – zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, nie mogą być usytuowane bliżej niż 100 m od wody. Bywa, że trzeba codziennie pokonywać ok. 2 km, aby znaleźć się na plaży…
Wbrew popularnym opiniom, w kamperze można całkiem wygodnie wziąć prysznic czy ugotować obiad.        Domki pod względem przestrzeni użytkowej przeznaczonej na czynności higieniczne, są zwykle bardziej komfortowe. Wciąż jednak można znaleźć domki rodem z wczesnego PRL-u, które nie posiadają żadnego nawet węzła sanitarnego. Jeśli nie wyobrażasz sobie urlopu w takich warunkach, a chcesz być w danej lokalizacji, ze względu np. na piękno natury- wynajem przyczepy kempingowej posiadającej toaletę, prysznic i lodówkę jest jedynym rozwiązaniem.
Wypożyczenie przyczepy bądź kampera może okazać się ratunkiem w wypadku, gdy jesteś tzw łowcą okazji last minute lub dobrej pogody i czekasz do ostatniej chwili, by zarezerwować urlop. Jeśli przesadziłeś z tą ostatnią chwilą i wszystkie miejsca w wymarzonym miejscu zostały wyprzedane, możesz zaczepić przyczepę i ruszać bez przeszkód- masz wolność.

 

Mamy nadzieję, że te podstawowe za i przeciw pomogą Ci w podjęciu decyzji o zarezerwowaniu „urlopu na kółkach”. Wybierz już dziś spośród oferty naszych reklamodawców, bo dzięki filtrom na stronie, na pewno pójdzie Ci szybko i sprawnie. Miłego przeglądania i do zobaczenia na trasie! 🙂

 

29 czerwca, 2015 7:53 am