Zapraszamy do skorzystania z wynajmu kamperów na terenie miasta Wrocław i okolic. Ogłaszają się tutaj tylko sprawdzone firmy, które oferują najwyższy poziom usług. Zapraszamy do współpracy osoby wypożyczające campery na terenie miasta Wrocław-nasz serwis jest widoczny na bardzo wiele fraz, zwiększających widoczność Państwa oferty w wyszukiwarce Google.Czytaj więcej
Wynajem kamperów Wrocław- dlaczego warto?
Wynajem kampera z miasta Wrocław to wspaniały pomysł na skorzystanie z możliwości odwiedzenia wielu wspaniałych miejsc nie tylko na terenie miasta, ale w szczególności w jego okolicy. Bo przecież osoby wynajmujące kampery nie myślą o tym, aby jeździć po mieście, z którego mają campera, ale przede wszystkim planują wycieczkę. Ważnym jest, aby wycieczka taka była pełna atrakcji, bo tylko wtedy uznasz ją za udaną i niezapomnianą.
Wynajem kampera Wrocław- atrakcje, które trzeba,a przede wszystkim warto „zaliczyć”
Miasto Brzeg: urokliwe miejsce o długiej historii i licznych zabytkach takich jak Zamek Piastowski zwany „Śląskim Wawelem”. Znajduje się na nim XIV wieczna wieża oraz renesansowy dziedziniec arkadowy z 24 kamiennymi popiersiami Piastów usytuowanymi na budynku bramnym. W zamku warto odwiedzić Muzeum Piastów Śląskich.
Trzebnica, w której warto odwiedzić Opactwo Cysterek (klasztor i kościół). W późnoromańskim kościele, jest dobudowana z czasem kaplica, gdzie spoczywa w XVII wiecznym marmurowym sarkofagu święta Jadwiga (fundatorka klasztoru).
Oleśnica: znajduje się około 29 km od miasta Wrocław. Znajduje się tu jeden z największych i najlepiej zachowanych renesansowych zamków na Śląsku (nie był zniszczony podczas wojny). Bezpośrednio z zamkiem połączony jest kościół św. Jana Apostoła. Mamy tu lożę książęcą oraz XVI wieczne nagrobki książąt ziębicko oleśnickich.
Henryków: wieś położona jest 56 km od miasta Wrocław. Przyjechać tu trzeba, aby odwiedzić XIII wieczne opactwo cysterskie założone przez Henryka Brodatego. W skład opactwa wchodzą: Kościół Wniebowzięcia NMP i świętego Jana Chrzciciela, dawne budynki szpitalne oraz klasztorne i rozległe ogrody.
Sobótka i znajdujące się tu Muzeum Ślężańskie, w którym odnajdziecie bogatą kolekcję zbiorów archeologicznych z tego obszaru. Jest tu wiele o historii pogańskiego kultu na Górze Ślęża. Droga z Sobótki na szczyt Ślęży jest bowiem pełna pogańskich rzeźb kultowych. Na szczycie Ślężanie najprawdopodobniej czcili bóstwo słońca.
Strzelin– 40 km od Wrocławia, słynący największych kamieniołomów granitu w Europie. Jednak jeśli lubisz historię, to znajdziesz tu XII wieczną rotundę św. Gotarda, czy gotycko- barokowy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, Dom Książąt Brzeskich i fragmenty murów obronnych.
Jawor– kościół Pokoju w Jaworze wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.
Kościół Pokoju w Jaworze jest największą drewnianą budowlą o funkcjach religijnych na świecie.
